cyfrowe muzeum
obejrzyj zbiory muzealne bez wychodzenia z domu
Mapa

 

Zadaniem e-Muzeum jest gromadzenie i przechowywanie cyfrowych zbiorów muzealnych. Innymi słowy to wirtualne muzeum. W zbiorach e-Muzeum znajdują się zarówno cyfrowe wizerunki dzieł sztuki i innych eksponatów dziedzictwa kulturowego jak i dane dotyczących tych zabytków. E-Muzeum gromadzi i udostępnia cyfrowe odpowiedniki zabytków wcześniej zdigitalizowanych zarówno metodą skanowania 3D jak i 2D, a także przy użyciu profesjonalnego sprzętu fotograficznego. E-Muzeum gromadzi najbardziej interesujące obiekty dziedzictwa kulturowego przechowywane przede wszystkim w muzeach i zabytkowych wnętrzach, ale także umożliwia wirtualną wędrówkę po najciekawszych zabytkach architektury. Poznaj świat pełen zabytków!

MUZEA: | Narodowe i sztuki | Historyczno-archeologiczne | Etnograficzne | Sakralne | Martyrologiczne | Militarne | Techniki | Przyrodnicze |
ZAMKI | RYNKI | KOŚCIOŁY

Informacje

 

 

PORTAL EDUKACYJNY 

Portal e-muzeum.eu to nowoczesne, kompleksowe i praktyczne rozwiązanie, spełniające wymagania szerokiej grupy odbiorców. E-muzeum udostępnia użytkownikom Internetu przestrzeń do zaprezentowania polskich muzeów poprzez wirtualne spacery i prezentację zbiorów online. Portal e-muzeum.eu umożliwia wszystkim zainteresowanym szybki dostęp do polskich muzeów, sal ekspozycyjnych oraz wszelkich informacjach o muzeach i gromadzonych w nich zbiorach oraz rzetelne przygotowanie się do rzeczywistego zwiedzania.

E-MUZEUM jest również wsparciem i cennym źródłem wiedzy dla muzeów, ośrodków kultury i kolekcjonerów, przygotowujących się do digitalizacji swoich zbiorów. Portal e-muzeum.eu wpisuje się w priorytetowy program ochrony i cyfryzacji dziedzictwa kulturowego. Dzięki portalowi umieszczonemu w przestrzeni publicznej istnieje możliwość zaistnienia zbiorów przechowywanych dotychczas w magazynach, pochodzących z różnych instytucji, od osób z różnorodnych grup społecznych oraz oddalonych od siebie terytorialnie. Portal wpisuje się w europejskie aspiracje do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i równouprawnienia osób, zwłaszcza w przypadku dążenia do niewykluczenia z życia publicznego osób niepełnosprawnych.

Utworzenie portalu e-muzeum.eu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kontakt

Jesteś właścicielem interesujących obiektów zabytkowych lub prowadzisz instytucję kultury,
a Twoje zabytki powinny zostać udostępnione w Internecie największej liczbie odbiorców na świecie
poprzez portal www.e-muzeum.eu, a także przez www.europeana.eu?

Napisz do nas na adres e-mail:
fundacja@e-muzeum.eu 

   ZAMIESZCZANIE ZBIORÓW NA E-MUZEUM.EU   

Administratorem e-muzeum.eu jest:

Fundacja E-MUZEUM
KRS: 0000561371
w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS
REGON: 361708386
NIP: 697-231-61-94

tel. 65 322 32 52
fundacja@e-muzeum.eu
www.fundacja.e-muzeum.eu